You have searched for %28%28auctioneer+all+%22B%2A%2A%2A%22%29+or+%28auctioneerReference+all+%22B%2A%2A%2A%22%29%29
Search results nr. 1081 to 1090 of 17689

1081. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Beets, Johannes Jacobus
Haarlem 1812-11-25
1082. auction
[ Auctions ]
collector: Wierdsma, Petrus
auctioneer: Brouwer, Johan Willem & Dionysius Romar
Leeuwarden 1813-06-22
1083. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Baalen, Jacob van
Rotterdam 1813-10-03
1084. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Karsenbergh, Lucas Arnaud & Gerrit Brouwer
Deventer 1813-09-28
1085. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Bolt, Jan Hindrik
Groningen 1814-05-07
1086. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Bolt, Jan Hindrik & Johannes Römelingh
Groningen 1814-10-20
1087. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Benthem, Salomon van
Middelburg 1814-10-11
1088. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Scheurleer, Bernardus
Den Haag 1814-11-21
1089. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Bolt, Jan Hindrik
Groningen 1815-03-00
1090. auction
[ Auctions ]
collector: anoniem
auctioneer: Brouwer, Gerrit & Lucas Arnaud Karsenbergh
Deventer 1815-05-23