Search result 122 of 148

auctioneer: Bakhuyzen, Hendrik & Pierre Aillaud

date auction: 1778-10-05
last day: 1778-10-09
place: Den Haag

Klingender, J.F., predikant (waals), Gorinchem en Kassel
Wolf, B.

revenue: 1720 gulden en 10 stuivers

reference:
Sv.E. Veldhuijzen, Repertorium van Haagse Publieke Boekenveilingen 1745-1806 (niet gepubliceerd) 671. Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen

's Gravenhaagse Courant 1778, 5 oktober; Oprechte Haarlemse Courant 1778, 15 september, p. 2; 29 september, p. 2; 1 oktober, p. 2

H. Backhuysen en P. Aillaud, Boekverkoopers in 's Hage, zullen op Maandag, den 5 October, 1778, en vier volgende dagen, op de groote Zaal van 't Hof verkoopen: Een keurlyke Party Boeken, in allerlei Faculteiten en Talen, waaronder eenmenigte kostbaare Werken, meest alle zeer fraai gebonden, zynde een gedeelte der Bibliotheek van den Wel-Eerw. Heer J.F. Klingender, laatst Predikant in de Walsche Gemeente te Gorcum, nu te Cassel, en den Heer B. Wolf. De Catalogus werd by bovengenoemde uitgegeeven, en is mede tebekomen te Arnhem by Troost, Amsterdam van der Kroe en Gartman, Brussel d'Ours, 's Bosch Palier, Breda Kieboom, Briel Verhel, Brugge Busscher, Deventer Frieswyk, Dort Blussé, Delft van der Smout, Gorcum Horneer, Goes Huisman, Gouda van der Klos, Groningen Barlinkhof, Haarl. Bosch,Leeuw. Bransma, Leid. Luchtmans, Middelb. J. Abrahams, Maassluis van der Burg, Nimwegen van Campen, Rotterd. D. Vis, Schiedam Poolman, Utrecht A.van Paddenburg, Vlissingen Corbelyn, Zierikzee van der Toorn.

Grote zaal. De opbrengst van de rariteiten bedroeg 63 gulden en 1 stuiver. Totaal montant: 1783 gulden en 11 stuivers. Klingender was predikant geweest van de Waalse gemeente te Gorinchem, nu te Kassel. Advertentie met een lijst metdistributiepunten van de catalogus.