Search result 50 of 255

auctioneer: Boom, Hendrick & weduwe Dirk (I) Boom

date auction: 1704-04-14

Huydecoper van Maarseveen, Johannes, magistraat, Amsterdam

identification: Book Sales Catalogues, cat. 78, mf 113-117 met prijzen

Oprechte Haarlemse Courant 1704, 14 februari; 16 februari; 28 februari; 4 maart; 20 maart; 27 maart; 29 maart; 5 april; 10 april; 12 april; Leidse Courant 1704, 17 maart

Den 14 April, 1704, en volgende Dagen, sal men t'Amsterdam ten Huyse van d'Overledene op de Binnen-Amstel over 't Oude Vrouwen Huys verkopen de curieuse groote Bibliotheek van d'Ed. Heer Joan Huydekoper van Maerseveen, in sijn LevenSchepen tot Amsterdam; bestaende in een seer groote quantiteyt van deftige en rare Boecken, van alderley Soort en Talen; als breder by de Catalogus te sien is, die den eersten Maert in de Boeckwinckel van Boom tot Amsterdam, en in alle andere Steden by de Boekverkopers te bekomen salzijn. Oprechte Haarlemse Courant 1704, 4 maart: [tekst als voorgaande advertenties tot en met 'alderley Soort en Talen;'] als breder by de Catalogus te sien is, die te bekomen zijn t'Amsterdam by Boom, Haerlem van Kessel, Leyden van der Linden, Hage Troyel, Delft Beman, RotterdamYvans, Dort Goris en Braem, Gouda Broekman, Alkmaer van Trier, Utrecht van de Water en Broedelet, Middelburg van Hoeken, Deventer Fronten, Franeker Hosseus [= Horreus], Leeuwaerd. Schebersteyn [= Scheversteyn], Groningen Friemoet, Aernh. Oortskamp [= Oortkamp], Nimwegen Diets,Leypzig Frits en Londen D. Mortier.

Ten huize van de overledene op de Binnenamstel tegenover het Oudevrouwenhuis. Op 5 april 1707 en volgende dagen werd in het sterfhuis van Vrouwe Maria Temminck, weduwe van Johannes Huydecoper van Maarseveen op de Binnenamstel tegenover hetOudevrouwenhuis, de inboedel verkocht (Leidse Courant 21 maart 1707; Oprechte Haarlemse Courant 1707, 24 maart).

bibliography:
Ferwerda, Abraham, Algemeene naam-lyst van boeken met de pryzen. Of de boek-negotie benevens de kennisse en de waarde derzelve gemakkelyk gemaakt. Leeuwarden: Abraham Ferwerda en Gerrit Tresling, [s.d.] [ca. 1771-1779].