Search result 96 of 352

auctioneer: Boom, Hendrick & weduwe Dirk (I) Boom

date auction: 1685-03-21

Ernst, Roetert, magistraat oud-schepen, Amsterdam

identification: Book Sales Catalogues, cat. 2211, mf 3517

Oprechte Haarlemse Courant 1685, 10 februari; 6 maart; 10 april

Oprechte Haarlemse Courant 1685, 10 februari: De Erfgenamen van wijlen den Heer Roetert Ernst, in sijn leven Oud-Schepen der Stadt Amsterdam, zijn van meeninge in d'aenstaende Maent April te verkopen alle deselfs nagelatene Rariteyten,bestaende in seer uytnemende curieuse Hoornen, Schelpen, Agaten, Parlemoeren, Mineralen, Land-en Zee-gewassen, mitsgaders vreemde Vissen en Vogelen, als mede een Vrouwen-beelt, zijnde een Cabinet voorsien met veel Chymische Extracten, veele Indiaensche Tekeningen en Printen, &c.:door den voorsz. Heer in veele Jaren by-een vergadert. De precisen dag van de Verkoping sal nader by Biljetten en door de Couranten werden bekent gemaeckt. Oprechte Haarlemse Courant 1685, 6 maart en 10 april: De Erfgenamen van wylen de Heer Roeter Ernst, in sijn leven Out-Schepender Stadt Amsterdam, sullen op Dingsdag den 24 April, N. Stijl, en volgende dagen, in 't openbaer verkopen alle desselfs nagelaten Rariteyten, bestaende in veele seer uytnemende rare Horens, Schelpen, Agaten, en andere kostelijcke Steenen, allerlye Mineralen, Lant-en Zee- Gewassen,vreemde Vissen en Vogelen; mitsgaders veele seer curieuse Indiaense en Chineesche Tekeningen en Printen; en een Vrouwen Beelt, zijnde een Cabinet, voorsien met Silvere en Cristalijne Flessen, met allerlye Chineesse Extracten; en andere Rarigheden meer: Waer van de Catalogus, soo inde Nederlantse als Fransse Tael, is te bekomen t'Amsterdam by Boom, Haerlem Casteleyn, Leyden Hackius, in den Haeg Troyel, Delft Juffr. de Jager, Rotterdam Leers, Dordrecht Goris, Gouda Broeckman, t'Utrecht Poolsum, Middelburg de Jonge Horthemels, Leeuwaerden Hagenaer, GroningenLens, Deventer Fronten, en tot Nimwegen by van Oost. Noch sullen deselve verkopen op Woensdag de 21 Maert alle desselfs nagelaten Boeken; waer van de Catalogus als boven te bekomen is. [Welke Verkopinge sal geschieden ten huyse van den Overleden, op de Cingel, by de Warmoes-graft, inde vergulde Ketel, tot Amsterdam]. Oprechte Haarlemse Courant 1685, 10 februari: De Erfgenamen van wijlen den Heer Roetert Ernst, in sijn leven Oud-Schepen der Stadt Amsterdam, zijn van meeninge in d'aenstaende Maent April te verkopen alle deselfs nagelatene Rariteyten, bestaende inseer uytnemende curieuse Hoornen, Schelpen, Agaten, Parlemoeren, Mineralen, Land-en Zee-gewassen, mitsgaders vreemde Vissen en Vogelen, als mede een Vrouwen-beelt, zijnde een Cabinet voorsien met veel Chymische Extracten, veele Indiaensche Tekeningen en Printen, &c.: door den voorsz.Heer in veele Jaren by-een vergadert. De precisen dag van de Verkoping sal nader by Biljetten en door de Couranten werden bekent gemaeckt.

Ten huize van de overleden op de Singel bij de Warmoesgracht in de Vergulde Ketel.