Search result 13 of 34

auctioneer: Schley, Philippus van der & Jan de Bosch Jeronimusz. & Cornelis Ploos van Amstel Jacob Cornelisz. & Hendrik de Winter & Bernardus de Bosch Jeronimusz.

date auction: 1784-10-11

Duysel, Theodorus van, klerk, Den Haag

Oprechte Haarlemse Courant 1784, 14 augustus, p. 4; 23 september, p. 2; 2 oktober, p. 1 dwars; 5 oktober, p. 3

In het Oudezijds Herenlogement. De veiling vond plaats op 11 oktober en volgende dagen. Veiling onder directie van de Amsterdamse makelaars Philippus van der Schley, Jan de Bosch Jeronimusz., Cornelis Ploos van Amstel Jacob Cornelisz., Hendrik deWinter en Bernardus de Bosch Jeronimusz. van een kabinet gekleurde en ongekleurde tekeningen door vele Italiaanse, Franse en Nederlandse meesters. Tevens een collectie prentkunst, door Franse, Brabantse en Hollandse meesters, losse en gebonden prentwerken, gekleurde tekeningeningelijst achter glas in vergulde lijsten, miniaturen, emailleersels en andere geschilderde portretjes. In de advertentie van 5 oktober werd aangegeven wat op de eerste dag verkocht zou worden; zoals in Amsterdam gebruikelijk begon men met het kavel met het hoogste nummer en eindigdemen met nummer 1.De catalogus is verkrijgbaar à 6 stuivers. Van Duysel, eerste klerk ter secretarie bij de Raad van State, was op 11 januari 1784 kinderloos te 's-Gravenhage overleden, oud 75 jaar. Zie ook 1784-06-07 voor de veiling van het boekenbezit van Van Duysel.