Search results nr. 711 to 720 of 928
711.
Beaux livres illustrés modernes collector: A... auctioneer: Drouot auctioneer: Renaud, Paul Parijs 1974-05-09 |
712.
Bibliothèque Paul Morange collector: Morange, Paul auctioneer: Drouot auctioneer: Ader, Étienne auctioneer: Ader, Antoine auctioneer: Picard, Jean-Louis auctioneer: Tajan, Jacques Parijs 1975-10-16 |
713.
Livres anciens et modernes, marine, voyages, horlogerie auctioneer: Drouot auctioneer: Ader, Étienne auctioneer: Ader, Antoine auctioneer: Picard, Jean-Louis auctioneer: Tajan, Jacques Parijs 1975-10-27 |
714.
Livres illustrés des époques romantique, fin de siècle, et moderne collector: X... auctioneer: Drouot auctioneer: Laurin, René G auctioneer: Guilloux, Yannick auctioneer: Buffetaud, Eric auctioneer: Tailleur, Dominique Parijs 1975-11-19 |
715.
Livres illustrés modernes, autographes auctioneer: Drouot auctioneer: Renaud, Paul Parijs 1975-11-17 |
716.
auctioneer: Drouot Rive Gauche auctioneer: Ferri, Marc auctioneer: Lecomte, Marcel Parijs 1976-02-18 |
717.
Livres illustrés modernes, reliures mosaïquées, autographes, letters et dessins, d'antoine de saint-exupéry auctioneer: Drouot Rive Gauche auctioneer: Vidal-Mégret, J. auctioneer: Laurin, René G auctioneer: Guilloux, Yannick auctioneer: Buffetaud, Eric auctioneer: Tailleur, Dominique Parijs 1976-05-20 |
718.
Documents et autographes auctioneer: Drouot Rive Gauche auctioneer: Ader, Étienne auctioneer: Ader, Antoine auctioneer: Picard, Jean-Louis auctioneer: Tajan, Jacques Parijs 1977-01-25 |
719.
Livres anciens, incunables, illustrés, reliures armriées collector: L.F. auctioneer: Drouot Rive Gauche auctioneer: Giraud-Badin auctioneer: Guérin, Claude Parijs 1977-01-27 |
720.
Bibliothèque d'un amateur auctioneer: Drouot Rive Gauche auctioneer: Giraud-Badin auctioneer: Ader, Étienne auctioneer: Ader, Antoine auctioneer: Picard, Jean-Louis auctioneer: Tajan, Jacques Parijs 1977-02-16 |