Search result 109 of 353

auctioneer: Graaf, Cornelis de

date auction: 1698-04-14
place: Den Haag

anoniem

reference:
Sv.E. Veldhuijzen, Repertorium van Haagse Publieke Boekenveilingen 1745-1806 (niet gepubliceerd)

Oprechte Haarlemse Courant 1698, 11 februari; 4 maart; 25 maart; 10 april; 12 april

In 's Gravenhage by C. de Graeff, Boekverkoper op de groote Zael van 't Hof, sal men op den 14 April verkopen een schoone Bibliotheek, bestaende in alderhande Faculteyten en Talen: Waer de Catalogen in de voornaemste Steden van Hollantsullen te vinden zijn, staet by nader Advertissement bekent gemaeckt te werden. Oprechte Haarlemse Courant 1698, 4 maart: In 's Gravenhage by C. de Graeff, Boekverkoper op de groote Zael, sal men op den 14 April verkopen een schoone Bibliotheek, bestaende in alderhande Faculteyten enTalen, soo Theologici, als Juridici & Historicic; met eenige voorname Prent-Konst, zijnde het meestendeel Principalen, soo Geschildert als Tekeningen: Waer van de Catalogen in de voornaemste Steden van Hollant sullen te vinden zijn. Oprechte Haarlemse Courant 1698, 25 maart: In 'sGravenhage by C. de Graef, Boeckverkoper op de groote Zael, sal men op den 16 April, in plaets van den 14, verkopen een schoone Bibliotheeck, daer onder een treffelijcke Atlas, 11 Voll., curieus met Gout afgeset: Item de Stede-Boecken van de 17 Provintien : Item van Italien, 4 Voll.;alle van Blaeu: Als mede den Atlas van Janssonius, 3 Voll., met Gout afgeset; alle in Atlas Banden Vergult op Snee, kostelijck gebonden, leggende in een schoon Cabinet van Nootebomenhout met geslingerde Pilaren; zijnde alle in 't Latijn, die by malkanderen sullen verkocht werden, enPrent-Konst. Oprechte Haarlemse Courant 1698, 10 en 12 april: In 's Gravenhage sal men op Maendag, den 14 April, en niet op den 16, by C. de Graef, Boeckverkoper op de groote Zael, verkopen een schoone Bibliotheeck, daer onder een kostelijk Cabinet, waer in legt een Atlas Blaviana,in 11 Voll.; den Atlas van Janssonius, seer treffelijk met Gout afgeset; de Stede-Boecken van de 17 Provintien, die van Italien, 4 Voll., 18 Voll., compleet, in 't Latijn; alle by Blaeu gedruckt; den Atlas van Janssonius, 9 Voll., in 't Nederduyts: Waer van de Catalogus te bekomen iste Dort Willigaerts, Amsterdam Jan ten Hoorn, Leyden ViviƩ, Delft Beman, Rotterdam H. de Graef en Utrecht van de Water.

Grote zaal. Blijkens de advertentie in de Oprechte Haarlemse Courant van 25 maart 1698 werd de veiling verzet van 14 naar 16 april en vervolgens - Oprechte Haarlemse Courant van 10 april 1698 - weer verzet naar 14 april. Er werden atlassen vanBlaeu en Janssonius en stedenboeken van Blaeu in een notenhouten kabinet, verkocht. Tevens prenten. Veiling vermeld bij Kossmann, De boekhandel te 's-Gravenhage, p. 160. Advertentie met titels en met een lijst met distributiepunten van de catalogus.

bibliography:
Kossmann, E.F., De boekhandel te 's-Gravenhage tot het eind van de 18de eeuw. 's-Gravenhage, 1937. (Bijdragen tot de geschiedenis van den Nederlandschen boekhandel; 13).