Search result 30 of 119
auction auctioneer: Schley, Philippus van der & Cornelis Ploos van Amstel Jacob Cornelisz. & Jan IJver date auction: 1796-06-27 last day: 1796-07-13 place: Amsterdam collector(s): Troost van Groenendoelen, J.H., kunstschilder en tekenaar Versteege, Jacobus, kunstschilder en tekenaar advertisement: Haarlemse Courant 1796, 21 mei, p. 4; 25 juni, p.4 text advertisement: Op Dingsdag en Woensdag, den 12 en 13 July, 1796, zal men ten Huize van C.B. van Brussel te Haarlem, verkooping houden: Van een fraaije Verzameling van Boeken, waaronder voornaame Werken uitmunten, Rariteiten &c.; verder volgensCatalogus, die op Donderdag aanstaande à 1 St. zal te bekomen zyn. Alles Maandag voor ieder te zien. In het Oudezyds Herenlogement. Veiling onder directie van de Amsterdamse makelaars Philippus van der Schley, Cornelis Ploos van Amstel Jacob Cornelisz. en Jan IJver van een kabinet schilderijen van vermaarde Nederlandse kunstschilders, gekleurde enongekleurde tekeningen en kapitale prenten, losse en gebonden prentwerken, waaronder vele betreffende de vaderlandse geschiedenis, een verzameling antieke en moderne medailles, achter glas ingelijste tekeningen en prenten in vergulde lijsten, een partij boeken, waaronderverschillende schone werken met ingevoegde platen en tenslotte enig tekengerei en kunstkasten, nagelaten door de kunstschilders en tekenaars J.H. Troost van Groenendoelen en Jacobus Versteege. Troost van Groenendoelen was behangselschilder (Plomp, Hartstochtelijk verzameld, p. 65,noot 87, waar hij ook vermeld dat de tekeningen van Troost van Groenendoelen pas in 1799, vijf jaar na zijn dood, werden geveild). Zie over hem ook: Niemeyer, Cornelis Troost 1696-1750. Op donderdag 14 juli 1796 werd ten huizee van de weduwe J.H. Troost van Groendendoelen inSollenburg, tegenover het Pesthuis, door de Amsterdamse makelaars Philippus van der Schley en Jan IJver een verzameling schilderijen van Nederlandse meesters verkocht (Haarlemse Courant 1796, 2 juli, p. 1 dwars). Tevens werden toen enige geschilderde modellen, afgietsels vanpleisterbeelden en enige tekeningen en prenten verkocht. bibliography: Plomp, Michiel Christiaan, Hartstochtelijk verzameld. 18de-eeuwse Hollandse verzamelaars van tekeningen en hun collecties. Bussum, 2001. Niemeyer, J.W., Cornelis Troost 1696-1750. Assen, 1973. (Dissertatie Groningen 1973). |