Search result 28 of 77

auctioneer: Janssonius van Waesberge, Johannes (II)

date auction: 1676-02-18

Weyerstraten, Elizaeus, boekverkoper, Amsterdam

identification: Book sales catalogues cat. 2424, mf 3771-3774

Oprechte Haarlemse Courant 1676, 1 februari; 15 februari

Op den 18 February sullen tot Amsterdam verkocht werden, in de Kalver-straet, in de Eendracht, de naergelaten Boecken van wijlen Elizaeus Weyerstraet, bestaende in Theologische, Juristen, Medicijnse en in Miscellanei, in de Latijnsse,Fransse, Italiaensse, Spaensse, Engelsse, Ongersse en Hoogduytse Talen, meest alle ongebonde en rare Boecken. De Catalogen zijn te bekomen tot Amsterdam by J. van Waesbergen, en by andere Boeckverkopers tot Leyden, 's Gravenhage, Rotterdam en in andere steden. Oprechte HaarlemseCourant 15 februari 1676: Een yder werdt bekent gemaeckt, dat de Verkopinge van de Boecken van Elizaeus Weyerstraet op den 18. February, om eenige redenen, sal gehouden werden op de Nieuwen-dijck, by den Dam, op de hoek van de Valke-steeg, in de plaets van in de Kalver-straet, ind'Eendracht.

In de Eendracht in de Kalverstraat. Overwegend ongebonden boeken in het Latijn, Frans, Italiaans, Spaans, Engels, Hongaars en Hoogduits. Zie ook 1667-02-18. Een catalogus met de vermelding 18 februari zonder jaar voor een veiling van boeken vanWeyerstraten is in de Book Sales Catalogues (Book Sales Catalogues) gedateerd op 18 februari 1667 omdat Weyerstraten in 1666 was overleden (Book Sales Catalogues cat. 2424, mf 3771-3774). Deze advertentie maakt het echter waarschijnlijk dat de verkoping pas plaatsvond op 18 februari1676. Handelsveiling.

bibliography:
Lieburg, F.A. van, Repertorium van Nederlandse hervormde predikanten tot 1816. Deel I: predikanten. Dordrecht, 1996.