Search result 25 of 208

auctioneer: Posthumus, Jacob & Jan Havesman & Gerrit Willem van Ophoven & Pieter Posthumus & Hendrik ten Tye & Jan Mens Harmanusz. & J.H. Händler & C.H. Meyer & Johannes Buys & H. Meyer & J. Wytman junior & J.J. Spies

date auction: 1793-06-19

Brandt, Joan Coenraadt, koopman drogist, Amsterdam

Oprechte Haarlemse Courant 1793, 28 mei, p. 4; 6 juni, editie 2, p. 4; 13 juni, editie 2, p. 4; 18 juni, editie 2, p. 4

Op den 19 Maert sal tot Amsterdam, ten Huyse van Philips de la Fontaine, op den Dam, in de Fonteyn, verkocht werden een Bibliotheeck van verscheyde rare Boecken, over lange Jaren by een vergadert, in alle Faculteyten, soo Latijnsse,Fransse, Italiaensse, Spaensse, Hoogduytse, Nederduytse en Engelsse, waer onder eenige Emblemata, Figuren soo voorts.

In het Oudezijds Herenlogement. Veiling onder directie van de Amsterdamse makelaars Jacob Posthumus, Jan Havesman, Gerrit Willem van Ophoven, Pieter Posthumus, Hendrik ten Tye, Jan Mens Harmanusz., J.H. Händler, C.H. Meyer, Johannes Buys, H. Meyer,J. Wytman junior en J.J. Spies, van de inboedel van Joan Coenraadt Brandt, voornaam koopman alhier, met schilderijen, waaronder Chinese schilderijen, ingelijste tekeningen, en met welgeconditioneerde boeken en atlassen, benevens een compleet simpliciakabinet. Brandt was directeurgeweest van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Vlissingen. Er werd tevens een partij Vlaamse en andere linnens geveild, alsmede werk- en naaizijde, garens, sitse en katoenen stoffen, en andere winkelwaren. Zie ook 1792-10-23 voor de veiling van de verzameling naturalia enkunstvoorwerpen van Brandt.