Search result 28 of 129

auctioneer: Posthumus, Jacob & Pieter Posthumus

date auction: 1782-05-24

F.D., Amsterdam

reference:
Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Archief Boekverkopersgilde Amsterdam B 157

Oprechte Haarlemse Courant 1782, 21 mei, p. 2

In de Keizerskroon. In de gildenalmanak is deze veiling zonder dagtekening en zonder namen van makelaars aangetekend voor mei in de Keizerskroon (Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Archief Boekverkopersgilde Amsterdam B 157). Veiling onder directievan de Amsterdamse makelaars Jacob en Pieter Posthumus van een verzameling rariteiten, zoals beelden, vazen, medaillons, achter glas ingelijste prenten in vergulde lijsten, een ebbenhouten kabinetje met schildpad en gesteentenen, en een dito in mahoniehout met horens en schelpen,mitsgaders een schone collectie Nederduitse boeken , waaronder vele voorname werken, fraai geconditioneerd, en diverse treur- en blijspelen, alles bijeen verzameld door F.D.