Search result 36 of 129

auctioneer: Ophoven, Gerrit Willem van & Pieter Posthumus & J. Gisius & A.A. van der Wonne de Lange & J. Titsingh & H. Oyers

date auction: 1796-10-10

Port, Jan van der, medicus, Amsterdam
anoniem

Haarlemse Courant 1796, 24 september, p. 1 dwars; 27 september, p. 1 dwars; 1 oktober, p. 2 dwars

B. Wild en J. Altheer, Boekverkoopers te Utrecht, zullen op Maandag, den 10 October, 1796, en volgende dagen, verkoopen: Een Catalogus van welgeconditioneerde Medicynsche, Kruidkundige, Scheikundige, Natuurkundige, Historische en andereLatynsche, Fransche, Engelsche, Hoog- en Nederduitsche Boeken, Prenten en Prentwerken, een superbe ingelegd Mahonyhoute Kabinet, waarin een menigte Mineralia, Medicinalia en Simplicia, alsmede een zeer groote en fraaije Verzameling van Preparaten, Mineralen, Hoorns, Schulpen,Kapellen en eenige Instrumenten; alles nagelaaten door wylen den Heer J.H. Stolte, Med. Dr. te Zwolle; waarby gevoegd is een Appendix van zeer fraaije geconditioneerde Boeken, in verscheiden Taalen en Weetenschappen. De Catalogus word by hun voor een Stuiver aan de NederduitscheGereformeerde Diaconie-Armen uitgegeeven, en is verder alomme in de voornaamste Steden te bekomen.

Voor het huis van de overledene op de Singel, tussen de Bergstraat en de Blauwburgwal. Veiling onder directie van de Amsterdamse makelaars Gerrit Willem van Ophoven, Pieter Posthumus, J. Gisius, A.A. van der Wonne de Lange, J. Titsingh en H. Oyers,van een inboedel met een kabinet schilderijen en een nette collectie meest Nederduitse boeken, nagelaten door Jan van der Port. De catalogus was verkrijgbaar tegen betaling van 2 stuivers voor de armen.