Search result 4 of 116

auctioneer: Gartman, Hendrik & Willem Vermandel & Jan Willem Smit

date auction: 1795-12-14
last day: 1795-12-19

Kempe, H., solliciteur, Amsterdam
Ximenis Pereira, A.L., Amsterdam
anoniem
anoniem

reference:
Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Archief Boekverkopersgilde Amsterdam B 170; Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen

Haarlemse Courant 1795, 5 december, p. 3; 8 december, p. 4

Op Maandag, den 14 December, en volgende dagen, zal men te Amsterdam in de Nes in de Brakke Grond verkoopen: Twee uitmuntende Verzamelingen Nederduitsche, Hebreeuwsche, Spaansche, Fransche en Latynsche Boeken, in alle Faculteiten,waaronder capitaale Werken uitmunten, als : Bybels met Plaaten, Bybelsche Figuuren, Moubach, Josephus, Patrik, Polus, in Folio en Quarto; Knor Nat. Hist. der Versteeningen; Meyer, vorst. aller Thierre, Collection des Oiseaux; Hoogstraaten, Wagenaar, Valentyn, Cats, in Folio enQuarto, eerste Drukken, Rözel, Chomel, Vondel, Westerbaan, Oeffenschool, Gellert, Luiken, groot Papier eerste Drukken; Busching, Tegenwoordige Staat, Vaderlandsche Historie, eerste Drukken; Nederlandsche Jaarboeken, Ceremonies en Costumes[!] Religieuses. Montfaucon avec lesupplement. Oeuvres & Dictionaire de Bayle, avec le supplement Remarques &c., tweemaal; Discours de Saurin, avec fig. de Picart, Fables de Fontaine, Dictionaire de Commerce, Encyclopedie Methodique, Edit. Yverdon. Memoires de l'Academie Royale des Inscriptions. Buffon, Voltaire,Rousseau, de Talmud, en andere voornaame Werken meer. Boekenkassen, eenige capitaale Jagtgeweeren enz.; nevens eene keurlyke Verzameling gecouleurde en ongecouleurde Teekeningen, door Nederlandsche en andere Meesters; eene fraaije Collectie Printkonst, door de beste Engelsche,Fransche en andere Meesters, zo gecouleurd als in 't zwart; zwarte Kunstprinten, veele door oude Hollandsche en Italiaansche Meesters; Vaderlandsche Historieprenten en Pourtraiten, capitaale gebonden en losse Printwerken, superbe gecouleurde en zwarte Printen in moderne Vergulde enandere Lysten met Glazen, Boeken-, Comptoir- en Illuminatie-Kas, enz. Alles nagelaaten door H. Kempe, in leven Solliciteur, en A.L. Ximenis Pereira, en twee andere voornaame Liefhebbers: breeder volgens Catalogus, welke ieder afzonderlyk, à 2 Stuivers voor den Armen te bekomen zyn,by H. Gartman, W. Vermandel en J.W. Smit. Vrydag en Saturdag te zien.

In de Brakke Grond in de Nes. De veiling zou oorspronkelijk plaatsvinden van 23 tot 27 november 1795 (Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Archief Boekverkopersgilde Amsterdam B 170). In de gildenalmanak werden alleen Kempe en Ximenis als eigenarenvermeld (Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Archief Boekverkopersgilde Amsterdam B 170). Advertentie met titels. Luchtmans vermeldde een betaling aan de gildenknecht, Jan Willem Smit, voor aankopen op een veiling op deze datum (Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen).