Search result 60 of 116

auctioneer: Gartman, Hendrik & Willem Vermandel & Jan Willem Smit

date auction: 1792-10-15
last day: 1792-10-19

Pasques de Chavonnes, Maurits Cornelis, magistraat, Tiel

identification: Book Sales Catalogues, cat. 633, mf 1021-1022

reference:
Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Archief Boekverkopersgilde Amsterdam B 167; Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen

Oprechte Haarlemse Courant 1792, 6 oktober, p. 4

In de Brakke Grond in de Nes te Amsterdam. De veiling vond plaats op 15 oktober en volgende dagen. Geen rekwest aangetroffen voor deze veiling hoewel Pasques de Chavonnes niet uit Amsterdam afkomstig was. Volgens de advertentie betrof het eenuitmuntende verzameling Nederduitse, Franse, Latijnse, Engelse en Hoogduitse boeken. Benevens een aanzienlijke collectie van meer dan 8000 politieke tractaten betreffende de geschiedenis der Nederlanden, waaronder de allerzeldzaamste, met platen, in 198 kwarto banden, een collectiegekleurde en ongekleurde tekeningen van aanzienlijke Nederlandse meesters, een kabinet Nederlandse, Franse en Engelse prentkunst van de beste hedendaase en oude meesters, waaronder vele in kleur, en zwartekunst prenten. Tevens een uitmuntende verzameling Vaderlandsche historieprentenen rariteiten, kapitale losse en gebonden prentwerken, zee- en landkaarten, kostbare Engelse en Franse gekleurde en ongekleurde prenten ingelijst achter glas. Verder nog in antieke stijl gegoten pleisterbeelden en 'verlakte' beelden, mathematische, fysische en andere instrumenten,gouden en zilveren Engelse galanteriƫn en rariteiten, een partij beproefde jachtgeweren, muziekinstrumenten et cetera. Alles nagelaten door mr. Maurits Cornelis Pasques de Chavonnes, oud-burgemeester van Tiel. Advertentie met titels. De catalogus van de boeken en die van deprentkunst zijn afzonderlijk verkrijgbaar bij de boekverkopers Hendrik Gartman in de Kalverstraat, Willem Vermandel in de Gasthuismolenstraat en Jan Willem Smit op de Voorburgwal tegen betaling van 2 stuivers voor de armen. In de advertenties waarin een ieder die iets pretenderenheeft op of verschuldigd is aan de boedel van mr Maurits Cornelis Pasques de Chavonnes, oud-burgemeester van Tiel, werd opgeroepen zich te melden, werd als zijn laatste woonplaats Leiden genoemd. Men kan voor 1 augusutus 1792 opgave doen aan mr. Arend Bernard Swart, advocaat, ofDenys Bouwman, notaris en procureur, te Leiden, beiden hebben last van procuratie van de erfgenamen, ab intestato (Oprechte Haarlemse Courant 1792, 12 juni, p. 3: de oproep wordt vele malen herhaald, o.a. 3 juli, p. 2; 10 juli, p. 2; 12 juli, p. 2; 17 juli, p. 3; 21 juli, p. 2; 24juli,p. 2; 26 juli, p. 2). Luchtmans vermeldde aankopen in een Amsterdamse veiling op deze datum die hij afrekende met de gildenknecht, Jan Willem Smit (Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen).