Search result 9 of 11
auction auctioneer: Terveen, weduwe Jan [= Jan Gerard van Terveen] date auction: 1807-10-13 last day: 1807-10-28 place: Utrecht collector(s): anoniem reference: Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen advertisement: Leeuwarder Courant 1807, 19 september; 26 september; 17 oktober; 24 oktober text advertisement: D. Romar, Boekverkoper te Franeker, zal op Dingsdag den 29 September 1807, en volgende Dagen, ten zynen Huize te Franeker Verkopen; Een fraaye Verzameling van Boeken, alles nagelaten door wylen den Heer S. Wyngaard, in Leven J.U.D., enRector der Lat. School te Campen, de Boeken kunnen 's Maandags morgens van 10 tot 12, en 's nademiddags van 2 tot 4 uur van een ieder worden gezien; de Catalogus is meede te bekomen te Leeuwarden by D. van der Sluis, J.W. Brouwer en P.L. Iedema, Dockum van der Meulen, Sneek vanGorcum, en Harlingen M. van der Plaats, H. Bandsma en de Wed. van der Ley; nog zal door bovengemelde in de Maand October worden Verkogt: Een kleine dog fraaye Verzameling van allerley zoort van Boeken; iemand geneegen zynde 'er iets by te voegen, gelieve hetzelve met 14 Dagen tebezorgen.Leeuwarder Courant 17 oktober 1807: D. Romar, Boekverkoper te Franeker, zal op Dingsdag den 27 en Woensdag den 28 October 1807, ten zynen Huize te Franeker Verkopen: Een schoone Verzameling van allerlei zoort van Boeken, waar onder veele voorname Werken, meerendeels alle welgeconditioneerd; de Catalogus is meede te bekomen te Leeuwarden by D. van der Sluis en P.L. Iedema, Harlingen M. van der Plaats, Wed. van der Ley en H. Bandsma, Dockum van der Meulen, Sneek C. van Gorcum. Luchtmans had gekocht voor 15 gulden en 17 stuivers (Bibl. Kon. Ver. v.h. Boekenvak, Luchtmans Archief, Auctie-rekeningen). NB. De naam van de veilinghouder zal niet altijd kloppen omdat Luchtmans in plaats van de veilinghouder soms de naamvermeldde van een collega uit dezelfde plaats die de afrekening voor hem afhandelde. |