Search result 53 of 417

auctioneer: Hoorn, Thomas

date auction: 1664-11-26
place: Leiden

Huttenus, Albert, hoogleraar Hebreeuws, Sedan

identification: Book Sales Catalogues, cat. 1915, mf 3174

reference:
Regionaal Archief Leiden, Stadsarchief II 78. H. van Goinga, Repertorium van Leidse Publieke Boekenveilingen 1660-1805 (niet gepubliceerd), 1664-16.

Oprechte Haarlemse Courant 1664, 8 november; 15 november

Tot Leyden sullen op den 26 November, ten Huyse van Tomas Hoorn, Boeckverkooper, op Rapenburgh, verkocht werden de heerlijke Bibliotheecq en Boecken van den Heer Albertus Huttenus, in sijn Leven geweest Professor in d'illustre Academiavan Sedan, in Vranckrijck, bestaende in meenigte Theologi, Iuridici, Medici en Miscellanei: als mede in d'Orientaelse, Engels, Frans en Italiaensse Talen: waer van de Catalogi al-om by de Boeckverkoopers te vinden sullen zijn.

Op 28 augustus 1664 had Elisabeth Sonnets, weduwe van Albertus Huttenus toestemming gekregen diens boeken in Leiden in een publieke auctie te laten verkopen, mits voor de armen betalende 30 guldens en voor de opzieners 3 gulden (Regionaal ArchiefLeiden, Stadsarchief II 78). Albert Huttenus was later in zijn leven predikant te Nijmegen.