Search result 4 of 5

auctioneer: Wiarda, P.

date auction: 1802-00-00 of 1803-00-00
last day: 1811-02-26
place: Leeuwarden

anoniem, predikant, Surhuisterveen

Leeuwarder Courant 1803, 15 december; 18 december

De Secretaris J.M. de With te Buitenpost, zal op Maandag en Dingsdag den 25 en 26 February 1811 telkens 's morgens om 9 uur, ten Sterfhuize van Ds. Nicolaas Gilles te Surhuisterveen, op ordinaris Boel Articulen, by Boelgoed Verkopen; eenaanzienlyke Inboel, bestaande in ... [opsomming meubilair], een aanzienlyke Bibliotheek, een groote Boekkast, en wat meer te voorschyn zal worden gebragt ...

Wiarda plaatste in de Leeuwarder Courant een `Bericht betreffende de Lees-Bibliotheek. Opgericht door P. Wiarda, Boekverkoper nevens de Wortelhaven te Leeuwarden' met een uitvoerige beschrijving van zijn publieke leesbibliotheek die hij besloot meteen notabene: NB. Gemelde Boekverkoper zal binnen kort een fraaye Verkoping van Boeken, Rariteiten &c. Houden; iemand hier nog iets willende byvoegen, worden verzogt zich ten spoedigsten aan te melden of te bezorgen. Tot nu toe zijn geen nadere gegevens over deze veilingaangetroffen.